Ми малюємо вулицю
(практичне заняття)
Мета:
F сформувати
у дітей чітке знання того, що Правила дорожнього руху – це закон для всіх учасників руху: і для
водіїв, і для пішоходів;
F удосконалювати
вміння дітей орієнтуватися в «Правилах дорожнього руху»;
F ознайомити
учнів з сигналами регулювальника та навчити виконувати їх вимоги;
F сприяти
розвитку пізнавальної активності учнів, товариської взаємодопомоги і
співробітництва;
F формувати
комунікативні вміння в ході спільної творчості.
Обладнання:
кольорові маркери для всіх учасників, ватман, маски звірят, жезл
регулювальника, картки з буквами, нагородний матеріал.
Хід заняття
I. Організація класу
Поділ
учнів на 3 групи
IІ. Актуалізація опорних знань.
Оголошення теми і мети заняття
- Послухайте
загадки:
Стоїть
верба серед села, розпустила гілля у кожне подвір'я.
(Дорога)
На
дорозі звір лежить:
Весь
у смужку, ніби спить.
У
степу він народився,
На
дорозі нам згодився.
Цього
звіра звати «зебра»,
В
нього є смугасті ребра.
Знає
кожний пішохід –
Це
безпечний …(перехід)
Всім
перехожим я моргаю,
Щоб
пильно глянули на мене.
Очей
же я аж троє маю:
Червоне,
жовте і зелене!
(Світлофор)
- Хто
здогадався, яка тема нашого заходу?
- Правильно!
Сьогодні ми згадаємо Правила дорожнього руху і проведемо конкурс «Ми малюємо вулицю».
- А
як ви думаєте, щоб малювати вулицю, що треба знати?
- Сьогодні
ми не тільки згадаємо Правила дорожнього руху, а й навчимося розуміти жести регулювальника,
пригадаємо, які бувають дорожні знаки та види транспорту і, звичайно ж,
намалюємо нашу вулицю.
IІI.
Інсценування казки
- А
спочатку подивимося казку «Неслухняний пішохід», і ви скажете, чому вчить нас
ця казка.
Ведучий:
Якось
у дрімучий ліс
Світлофор
ведмідь приніс.
Поспішають
всі сюди:
Зайці,
лиски і вовки.
Чи
то в будні, чи на свята
Пішоходів
так багато.
Скачуть,
ходять, пролітають,
Пробігають,
проповзають
Всі
по правилах завжди,
Щоб
не трапилось біди.
Мама
їжачка навчала
І
таке йому казала:
1
учениця (їжачиха):
Правила
порушувать не смій!
На
червоне світло – стій!
Якщо
жовте – теж зажди,
На
зелене світло – йди!
Ведучий:
Не
послухався їжак,
Все
зробив зовсім не так.
Коли
треба – не спинився,
І
клубочком покотився.
Завищали
гальма враз,
А
старий товстезний КрАЗ
Засигналив,
заричав,
Спересердя
закричав:
1
учень (КрАЗ):
Та
я ледве зупинився,
Ледве
з шляху не звалився!
Або
правила вчи всі,
Або
марш мерщій в кущі!
Ведучий:
Їжачок
ледь просопів:
2
учень (їжачок):
Вибачте,
я не хотів.
Виправився
я з тих пір.
Краще
всіх порядок знаю,
Світлофор я поважаю!
IV.
Бесіда за змістом
- Хто
вчив їжачка дотримуватися Правил дорожнього руху?
- А
чому він їх не дотримувався?
- До
чого це могло призвести?
- Які
висновки зробив маленький їжак?
- Кого
він тепер дуже поважає?
- Так
чого ж вчить нас казка?
- Що
ми повинні запам'ятати? (Треба
дотримуватися сигналів світлофора)
V.
Знайомство з жестами регулювальника
- А
хто регулює рух, якщо немає світлофора?
Ми
побачили з тобою,
Як
одною лиш рукою,
Тільки
жезла він підняв —
Вантажівку
вмить спиняв.
Що ж це за силач такий?
Це,
звичайно, ... (постовий)
– Часто пішоходи не знають значення
жестів регулювальника і створюють на дорозі аварійні ситуації.
ЗАПАМ'ЯТАЙ: жести регулювальника мають перевагу перед
сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків пріоритету і є обов'язковими
для виконання і водіями, і пішоходами.
VІ.
Гра на засвоєння жестів регулювальника
–
Отже, ми повинні запам'ятати:
Права
рука регулювальника піднята вертикально вгору. Цей жест називається «Увага»,
він рівнозначний жовтому сигналу світлофора, причому його значення не залежить
від того, як до вас повернутий регулювальник. Рух у всіх напрямках заборонено.
Даний жест регулювальника дається після кожного сигналу.
Руки
регулювальника опущені вниз або витягнуті в сторони. Якщо інспектор стоїть до
вас правим або лівим боком, даний жест рівнозначний зеленому сигналу
світлофора.
Ми
зараз перевіримо, як ви запам'ятали значення жестів регулювальника.
Рухи
регулювальника:
ВГОРУ
– поворот направо руки в сторони –
ВГОРУ
– поворот вліво руки в сторони – ВГОРУ – і т.д.
VІI.
Гра «Збери слово»
-
А тепер ми переходимо до художнього
конкурсу.
- Хто
нагадає, як називається тема конкурсу?
- У
кожної групи буде своє завдання. Щоб дізнатися, що ж ви будете малювати, ми
зіграємо ще в одну гру. Я роздам вам літери.
- Хто
здогадався, яке зараз буде завдання?
- Правильно!
Гра називається «Збери слово»
(За сигналом кожна команда збирає з букв
слово)
1
група ТРАНСПОРТ
Маленькі
будиночки містом біжать,
Хлопчики
й дівчатка в будиночках сидять.
(Автобус, трамвай, тролейбус)
- Що
це таке? (Види транспорту)
- Як
називаються ці види транспорту? (Пасажирські,
наземні)
- Де
ви будете малювати транспорт? (На
проїжджій частині)
2
група ПІШОХІД
- Кого
називають «пішоходом»?
- Велосипедист
– пішохід? (Якщо він на велосипеді – ні, а
якщо веде поруч велосипед, то – так.)
- Чи
повинен пішохід дотримуватися Правил дорожнього руху? Навіщо?
- На
якій частині дороги ви будете зображувати пішоходів? (На тротуарі)
3
група ДОРОЖНІ ЗНАКИ
- Що
можна намалювати на узбіччі? (Дорожні
знаки)
- Які
бувають знаки? (Попереджувальні, заборонні,
вказівні)
- Ось
ці знаки ви і будете малювати.
VІII.
Практична робота «Ми малюємо вулицю» (на ватмані)
ІХ.
Рефлексія
- Який
конкурс ми зараз провели?
- Давайте
згадаємо, яка була тема конкурсу?
- Що
нового ми дізналися сьогодні, чому навчилися?
- Що
повинен знати і вміти кожен пішохід?
- Хто
є головним при регулюванні руху?
- До
чого може призвести недотримання ПДР?
- Давайте
подивимося на наш плакат і виберемо, яка
група найкраще справилася із завданням.
IX.
Підбиття підсумків
ü Розгляд
та вибір кращих робіт
ü Нагородження
Немає коментарів:
Дописати коментар